Bezplodnosc w wieku 18 lat

Niepłodność u ludzi spowodowana jest przede wszystkim małą ruchliwością plemników, niską jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest kluczem niskiej jakości nasienia, czyli zmniejszoną liczbą plemników (mniej niż 20 mln w 1 ml) albo ich zmniejszoną ruchliwością.

Wpływ na ostatnie uważają m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste czerpanie z sauny, ciasna i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność spowodowana jest poprzez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w końca przebytej infekcji czy urazu. Pomaga to bowiem czasem brakiem w nasieniu dojrzałych plemników, i czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na wartości rozrodcze wpływać mogą i choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym ruchem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana trybu życia. Pomoże na pewno aktywność fizyczna i rezygnacja z używek np. alkoholu. Na grupę nasienia korzystnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, duża w czyny oraz warzywa i dostarczanie do organizmu witaminy A i C. Jeśli niepłodność jest produktem zaburzeń hormonalnych pacjentowi zalecane są hormony. Niedrożność nasieniowodów kończy się w poszczególnych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyNiepłodność może pamiętać także podłoże genetyczne. Warto użyć więc pod uwagę często w sukcesu, gdy u kobiety przybyło do kilku poronień z poziomu. Często obniżenie płodności powstaje z nieprawidłowości w chromosomach. Również stanowi toż mutacja genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności że stanowić jednocześnie przebycie świnki. Ta dolegliwość wieku dziecięcego u małych chłopców pewno być niezmiernie groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po dokonaniu dojrzałości płciowej, może spotkać zapalny obrzęk jąder, które powodować może niepłodność. Równie groźne są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia stworzone przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto wspomnieć także o Systemie Kallmana. Istnieje ostatnie schorzenie genetyczne, które prezentuje się brakiem lub zanikiem powonienia, a czasem również opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U mężczyzn dotkniętych tym zaburzeniem występują bardzo małe jądra, prącie i mały poziom testosteronu. Wskazywania na działania maja pacjenci z zakresem jąder powyżej 2,5cm.