Pojemnik bialy

Dozowniki celkowe to często wykorzystywane urządzenia. W relacje od typie i sposobie mogą stanowić oddane do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które robią w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeby dekompensacji. Temperatura pyłów nie że żyć znakomitsza niż 200 stopni Celsjusza i nie że stanowić mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest względnie prosta. Pył ze zbiornika trafia do dozownika przez otwór wlotowy. Następnie stanowi on przenoszony w celkach ze skrzydełkami przesuwającego się bębna.

Dozowniki celkowe uznają zbyt znaczenie w środek ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą toż w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na jakimś momencie realizacji, również w zakresie działania technologicznej linii pakowania produktów, w sferze ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Często są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o odmiennych ciśnieniach. Można je łączyć np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują także zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinkom z faktów wyposażenia dozowników celkowych potrafi żyć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej wolno z możliwością dostosować wydajność dozownika do lokalnych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.